Yhteystiedot

VOIT OTTAA MEIHIN YHTEYTTÄ TÄLLÄ YHTEYDENOTTOLOMAKKEELLA (tai info@pohmrt.fi)

Etu- ja Sukunimi (pakollinen):

Puhelinnumero (pakollinen):

Sähköposti (pakollinen):

Aihe:

Ja sitten itse asiaan:

POHJANMAAN RAUHANTURVAAJAT RY – YHTEYSTIEDOT

HALLITUS 2017

Puheenjohtaja:
Esko Hakulinen, Seinäjoki
Puh. 050 5677 132
puheenjohtaja@pohmrt.fi tai esko.hakulinen@rauhanturvaajaliitto.fi

Varapuheenjohtaja ja veteraanivastaava:
Jari Ojala, Hyllykallio
Puh. 040 8665666
oide@netikka.fi

Sihteeri:
Ari Kinnunen
Puh. 0400 500 209
arska.k@suomi24.fi

Jäsenrekisteri:
Olavi Kuoppamaa, Purmojärvi
Puh. 0400 368 388
olavi.kuoppamaa@kestopalkki.fi

Ampumavastaavat:
Tapio Riihiluoma, Kauhajoki
Puh. 040 6765 929
tapio.riihiluoma@pp.inet.fi

Mika Luomanaho, Koskenkorva
Puh. 040 5900 059
mika.luomanaho@netikka.fi

Vertaistukivastaava:
Juha Välisaari
Puh. 0500 869 637
juha.valisaari@gmail.com

Talousvastaava:
Heikki Pajala
Puh. 040 1735 511
heikki3.pajala@gmail.com

Varainhankinta- ja talkoovastaava:
Jussi-Pekka Soini, Seinäjoki
Puh. 050 599 7275
jussi-pekka.soini@christeyns.com

Tiedottaja / webmaster:
Jani Seppä, Jalasjärvi
Puh. 0400 696927
seppalajj@gmail.com

Aluevastaava / Keski-Pohjanmaa:
Jani Somero, Kokkola
Puh. 040 7513 873
jani.somero@pp3.inet.fi

TOIMIHENKILÖT 2017

Vertaistuki ja tiedotus:
Jarmo Raitila
Puh. 0400 988 881
jraitila@hotmail.com

Vertaistuki (Keski-Pohjanmaa):
Jaakko Kosonen
Puh. 040 5009 129
jkosonen@gmail.com

Webmaster:
Juhani Hänninen
Puh. 040 7007447
juhani.hanninen@nic.fi

 


Koulutuksesta ja kursseista löytyy lisäksi tietoa MPK:n nettisivuilla (www.mpk.fi) Keski-Pohjanmaan ja Etelä-Pohjanmaan koulutustarjonta-osioissa.

Rauhanturvaajat ovat tervetulleita osallistumaan myös muiden maanpuolustusjärjestöjen järjestämiin tapahtumiin, joten seuratkaa myös näiden ilmoittelua omilla nettisivuillaan ja maanpuolustuslehdissä.

Lisätietoja toiminnasta sähköpostitse:

Etelä-Pohjanmaan koulutus- ja tukiyksikkö: etela-pohjanmaa(at)mpk.fi.
Keski-Pohjanmaan koulutus- ja tukiyksikkö: keski-pohjanmaa(at)mpk.fi.

Myynti

Rt-solmioita (kuvalinkki) saatavana Pohjanmaan Rauhanturvaajat ry:ltä, hinta 15e / kpl. Tilaukset Seppo Kukkonen, puh. 050 5396 432, e-mail seppo-k@suomi24.fi.